uage'); jimport( 'joomla.utilities.string' ); ?>
Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:1102) in /libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /includes/framework.php:1102) in /libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/framework.php:1102) in /libraries/joomla/session/session.php on line 410
Książka – płótno wyobraźni
Strona główna Z życia szkoły kategoria_fotoalbum Książka – płótno wyobraźni

User Menu

Kto jest na stronie.

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj1717
mod_vvisit_counterWczoraj1761
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5885
mod_vvisit_counterW tym miesiącu36461
mod_vvisit_counterWszystkie1995673

 Książka – płótno wyobraźni

Podczas Dni Humanistycznych przygotowywaliśmy się do akcji flah mob, by 8.06.2018 r. spontanicznie zamanifestować swoja obecność na III edycji ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Przyszliśmy, usiedliśmy i wspólnie czytaliśmy. Jak co roku było zabawnie, hałaśliwie, ciekawie. Oglądanie książek przyjaciół i nauczycieli stało się atrakcją!

Ponadto program Dni Humanistycznych zawierał spotkanie z panią Cecylią Judek z Książnicy Pomorskiej, która zaprezentowała prezentacje poświęconą Patronce Roku 2018 – Irenie Sendlerowej. Zasięg ryzyka podejmowanego przez Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata pobudził uczniów do refleksji nad rolą „milczącego, społecznego przyzwolenia” na Holocaust podczas II wojny światowej.

Hasło Dni Humanistycznych najlepiej ilustruje twórczość maga wyobraźni Terrego Pratchetta. Przy okazji jego 70. urodzin urządziliśmy nie tylko huczną imprezę, ale również Turniej Wiedzy dotyczący jego twórczości. Najlepsi okazali się Dominik Makowski i Paulina Serdeczna. Na zaproszenie odpowiedzieli m.in. sam Kosiarz, panna Susan , jej matka panna Izabell, Maurycy, Unity, Lu Tze, Krasnolud – co kobietą chciał zostać.

Gra w książkę to konkurs, w którym uczestnicy tworzyli projekty gier edukacyjnych na podstawie utworu Mały Książę. Pomysły na grę były oryginalne, zaskakiwały sposobami rozwiązania. Połączone elementy zabawy terenowej z „planszówką” zadziwiały obecnych. Skład Natalia Chlebowska, Jakub Krępacki i Gabriela Kluz zaprezentował najciekawszy scenariusz gry edukacyjnej.

Na zakończenie Dni Humanistycznych została przeprowadzona debata E-book czy druk? Przewodniczyła jej pani Lilianna Grzegorczyk. Oponenci stanowisk czarowali argumentami emocjonalnymi i danymi statycznymi. Zgromadzona publiczność w większość opowiedziała się za e-bookami. Uczestnicy debaty deklarowali chęć czytania. Na koniec uznali, że „nośnik wyobraźni” nie decyduję o tym, czy ktoś czyta, czy nie czyta. Jak nie czyta, jak czyta!

 

 
Gimazjum nr 9 wSzczecinie Template by Ahadesign